Як самостійно розмножити тую і перестати витрачатися на саджанці
Поширити:
Туї – прекрасні та невибагливі прикраси наших ділянок. Як симпатично можна оформити вічнозелену живопліт за допомогою цих рослин! Але для такої справи знадобиться багато хвойних кущів. Розповідаю, як розмножити ту, щоб щоразу не переплачувати за посадковий матеріал.
Найпростіший спосіб — розмноження туї живцями. Але ж потрібно вибрати вдалий час, вміти правильно зрізати та висадити рослину. Більше того, не забувайте про правильний догляд за крихітними туями після висаджування.
Як розмножити тую живцями
Час
Найбільш вдалий час для черенкування туї – кінець червня або осінь. У цей період рослина завершує вегетацію, а пагони готові до нарізки. Цікаво, що зібрані восени живці укорінюються краще і швидше, ніж ті, що зібрані рано.
Заготівля живців
Уважно подивіться на всі рослини і оберіть найрівнішу, красиву і здорову для живцювання. Зрізати живці потрібно з молодих гілок, що знаходяться на верхній частині крони. Вам потрібно відрізати секатором чи ножем гілку 25-30 см завдовжки. Потім відірвіть живці таким чином, щоб на кінці залишалася “п’ята” – шматочок кори. Обов’язково оберніть живці просоченим водою рушником і загорніть у пакет.
Вкорінення
Для укорінення живців туї виберіть напівтінисте місце у вашому саду. Добре підійдуть шкілка або прикопані горщики. Зверніть увагу на ґрунт: він повинен містити 50% річкового піску та стільки ж торф’яного субстрату.
Якщо ви зрізали живці більше години тому, поставте їх у воду. Акуратно зніміть з нижньої третини живця голки, щоб рослина не втрачала воду. Основу кожного живця вмочіть у порошку спеціального препарату для укорінення рослин.
Тепер зробіть невеликі лунки на відстані 5 см за допомогою олівця чи палиці. Помістіть живці в лунки під кутом 45°, обтисніть і обприскувати водою. Насамкінець потрібно створити ефект теплиці. Для цього накрийте маленькі туї пляшками, що обрізають, плівкою або ковпаком.
Догляд
Обов’язково обприскуйте живці, щоб голки охолоджувалися і рослина не загнивала. Не забувайте провітрювати туї. При хорошому догляді живці дадуть коріння вже в перший рік після посадки. На зиму живці обов’язково потрібно замульчувати. Навесні мульчу можна відгрібти, а наприкінці травня сміливо розсаджуйте живці на дорощування. Не забувайте уберегти маленькі туї від прямого сонячного проміння!
Розмножити тую живцями зовсім нескладно. Крім того, вам не доведеться довго чекати: вже за 3 роки ви побачите перед собою досить пишні зелені кущики. А вам подобається туя у саду? Чи хотіли б висадити цю рослину?
Поширити: