Поради для дому, саду, городу
Поширити:
Перевірте себе!
Що ви знаєте з історії України?
1 / 10
Перехід від привласнюючого господарства до відтворюючого – це характерна риса розвитку людського суспільства в епоху:
Саме з неолітом пов'язаний початок переходу від привласнювальних форм господарства до відтворювальних, створення культурно-історичних областей, в межах яких розповсюджувалися такі інновації, як відтворювальне господарство, кераміка, шліфування, свердління, різноманітні елементи духовної культури.
2 / 10
Утвердженню Київської Русі як могутньої та впливової держави середньовіччя сприяло:
На той час язичництво вже не відповідало вимогам феодалів, що зумовило офіційне запровадження наприкінці X ст. християнства за візантійським обрядом. Як державна релігія давньоруського феодального суспільства воно сприяло зміцненню великокнязівської влади.
3 / 10
Магдебурзьке право регулювало відносини у:
Магдебурзьке право – одна з найпоширеніших правових систем міського самоврядування у Центральній Європі у середні віки.
4 / 10
Про якого діяча йдеться в уривку з історичного джерела: «Сподвижник Б. Хмельницького, полковник. Відмовився скласти присягу на вірність московському цареві. Підтримав курс гетьмана І. Виговського на незалежність від Москви, проте виступив проти Гадяцького договору (1658 року), піднявши повстання на Правобережній Україні. Згодом заперечував зближення козацької держави з Туреччиною»?
Йдеться про Івана Богуна – українського військового і державного діяча, козацького полководця часу Хмельниччини, полковника подільського, згодом – кальницького та паволоцького.
5 / 10
Скасування кріпосного права, наділення селян земельними ділянками за викуп, переведення їх у стан тимчасовозобов’язаних – це основні положення:
Це була селянська реформа російського імператора Олександра ІІ. За скасування кріпосного права він навіть отримав у російській історіографії епітет Визволитель.
6 / 10
Яке гасло українського національно-визвольного руху відповідає змісту Четвертого Універсалу Української Центральної Ради (УЦР)?
Саме гасло «Хай живе самостійна Україна!» відповідає змісту Четвертого Універсалу Української Центральної Ради (УЦР), який декларував незалежність України. УНР проголошувалася «самостійною, ні від кого не залежною, вільною суверенною державою українського народу».
7 / 10
У якому році Українська СРР стала складовою СРСР?
30 грудня 1922 року Українська СРР разом з РСФРР, Білоруською РСР та Закавказькою Радянською Федеративною Соціалістичною Республікою (Грузія, Вірменія, Азербайджан) увійшла до складу СРСР на федеративних засадах, а фактично була анексована, втрачаючи таким чином номінальну незалежність, яку мала доти.
8 / 10
Визволення всієї території України від німецьких окупантів та їхніх союзників відбулося:
Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 8 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.
9 / 10
Вкажіть прізвище лідера Радянського Союзу на момент ухвалення Указу Президії Верховної Ради СРСР «Про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу УРСР».
Лідером Радянського Союзу на той момент був Микита Хрущов.
10 / 10
Яка подія дала поштовх процесу міжнародного визнання України як незалежної держави?
Цією подією був загальнонаціональний референдум щодо Незалежності України, який був проведений 1 грудня 1991 року. На запитання «Чи підтверджуєте ви факт проголошення Незалежності України» 90,32% відповіли «Так».
Поділитися з друзями
Повторити тест
Джерело
Тест: Як добре ви пам’ятаєте шкільну програму з історії України?
Психологічний тест: Тварина, яку ви оберете, розкриє ваше внутрішнє “я”