Поради для дому, саду, городу
Поширити:
Наскільки ви підковані у історії козацтва? Гайда проходити тест!
Наскільки добре ви знаєте історію козацтва?
Наскільки ви підковані у історії козацтва?
1 / 10
Серед козаків, зокрема запорозьких, дуже високий престиж мала ...
2 / 10
Для чого, за легендою, козаки відрощували собі довгого чуба?
3 / 10
Характерники - це:
Не правильно! Характерниками називали козаків, які, нібито, були чаклунами, вміли перетворюватися на вовків, зцілювати рани, ловити кулі зубами, наводити морок на ворогів та робити багато інших неймовірних речей.
Так! Характерниками називали козаків, які, нібито, були чаклунами, вміли перетворюватися на вовків, зцілювати рани, ловити кулі зубами, наводити морок на ворогів та робити багато інших неймовірних речей.
4 / 10
Хто міг отримати звання козака?
Не правильно! "Молодик" мав скласти іспит на звання козака.Подібне навчання витримували не всі охочі, то ж перший зустрічний козаком не ставав.
Так!Подібне навчання витримували не всі охочі, то ж перший зустрічний козаком не ставав.
5 / 10
Яка розвага була традиційною для козаків?
6 / 10
Хто був для козака «еталоном» та «вищим судом»?
Не правильно!
Батьки були для козака «еталоном» та «вищим судом»: без їх згоди та дозволу не можна було навіть до роботи взятись. Неповага до батьків вважалась гріхом і засуджувалась. Також козака вчили поважати старість: незалежно від того хто перед тобою старий отаман чи старий жебрак – поважати ти їх маєш однаково і однаково кланятись з поваги до їх віку. Молоді козаки допомагали старшим людям по господарству. Виконували ту роботу, на яку в старих вже не було сил. Крім того, молодий козак не дозволяв собі в присутності старших зайвого: курити люльку, говорити без дозволу, сидіти в їх присутності, лихословити. Слово старшого було вирішальним під час конфліктів між молодими козаками – це рішення не оскаржували і виконували без зайвих слів.
Так! Батьки були для козака «еталоном» та «вищим судом»: без їх згоди та дозволу не можна було навіть до роботи взятись. Неповага до батьків вважалась гріхом і засуджувалась. Також козака вчили поважати старість: незалежно від того хто перед тобою старий отаман чи старий жебрак – поважати ти їх маєш однаково і однаково кланятись з поваги до їх віку. Молоді козаки допомагали старшим людям по господарству. Виконували ту роботу, на яку в старих вже не було сил. Крім того, молодий козак не дозволяв собі в присутності старших зайвого: курити люльку, говорити без дозволу, сидіти в їх присутності, лихословити. Слово старшого було вирішальним під час конфліктів між молодими козаками – це рішення не оскаржували і виконували без зайвих слів.
7 / 10
У чому полягав перший іспит для козака?
Після успішного навчання «молодик» складав іспит на звання козака. Це було жартівливе випробування, під час якого спільнота перевіряла козака на витривалість, спритність та мужність. Саме таким було перше випробування. Здолавши перше випробування, він мав подолати на човні пороги (пливти потрібно було проти течії).
Завершальним випробуванням була поїздка верхи (на необ’їждженому коні, обличчям до хвоста, без сідла та вуздечки) по степу: козак мав повернутись до Січі неушкодженим.
Так! Після успішного навчання «молодик» складав іспит на звання козака. Це було жартівливе випробування, під час якого спільнота перевіряла козака на витривалість, спритність та мужність. Саме таким було перше випробування. Здолавши перше випробування, він мав подолати на човні пороги (пливти потрібно було проти течії).
8 / 10
Яку зброю козаки любили та поважали найбільше?
Шабля - символ козацтва, оскільки козаки завжди з пошаною ставилися до цього виду зброї, називаючи її «сестрицею» чи «жіночкою».
Так! Шабля - символ козацтва, оскільки козаки завжди з пошаною ставилися до цього виду зброї, називаючи її «сестрицею» чи «жіночкою».
9 / 10
Де виникла перша Січ?
На початку 1550-х років Вишневецький побудував за порогами Дніпра велике укріплення. Знаходилось воно на острові Хортиця. За останніми археологічними дослідженнями, фортеця була мурованою. Вона і є перша Запорізька Січ.
Правильно! На початку 1550-х років Вишневецький побудував за порогами Дніпра велике укріплення. Знаходилось воно на острові Хортиця. За останніми археологічними дослідженнями, фортеця була мурованою. Вона і є перша Запорізька Січ.
10 / 10
Коли виникло українське козацтво?
Перші згадки про українських козаків зустрічаються в історичних джерелах 80–90-их років XV ст., йшлося про населення центральної України, яке ходило на різні промисли («в уходи») — полювання, рибальство, видобуток солі, селітри або займалося охоронною службою на кордоні між князівством Литовським і Кримським ханством.
Правильно! Перші згадки про українських козаків зустрічаються в історичних джерелах 80–90-их років XV ст., йшлося про населення центральної України, яке ходило на різні промисли («в уходи») — полювання, рибальство, видобуток солі, селітри або займалося охоронною службою на кордоні між князівством Литовським і Кримським ханством.
Поділитися з друзями
Повторити тест
Джерело
Тест: Чи справді ви так добре знаєте українські різдвяні традиції, як вважаєте?
Тест на знання книг: перевірте, наскільки добре ви орієнтуєтеся в літературі