10 надкрутих біографічних фільмів, які надихають та наповнюють енергією
Поширити:
Ці фільми – про реальних людей, які своїм життям ще раз довели, що можливості людини – безмежні, варто лише вірити і триматися свого шляху, не зважаючи ні на що.
Гонка
Фільм «Гонка» – це драма, основу якої заклали реальні події, що відбулися під час сезону Формули-1 в 1976 році.
Головні герої – повні протилежності Джеймс Хант і Нікі Лауда. Лауда – австрієць, його єдина пристрасть – гонки. Він повністю сфокусований на улюбленій справі. Хант – англієць, він дуже обдарований, як спортсмен, але його інтереси часто зміщуються на користь розваг. Вони розрізняються методами підготовки до перегонів, характером спілкування з оточуючими, манерою водіння: Хант діє інтуїтивно, з натхненням, а Лауда все прораховує до дрібниць, навіть шанси власної смерті.
Боротьба, прагнення бути першим, стійкість і витримка – все це головні складові фільму «Гонка».
Сім років у Тибеті
Дія кінострічки «Сім років у Тибеті» відбувається під час Другої Світової війни. Генріх Харрер – відомий альпініст з Австрії. У нього є мрія – зійти на гору Нангапарбат, висота якої становить більше 8 тисяч метрів. Її схили по праву вважаються одними c найнебезпечніших для альпіністів, але це абсолютно не лякає Харрера. Залишивши в рідному місті вагітну дружину, він відправляється в Тибетські гори, щоб реалізувати мрію.
Незабаром Харрер зрозуміє, що зійти на гору Нангапарбат ще складніше, ніж він припускав. Сильний вітер, снігові обвали, холод – не кожен може витримати все це. Під час своєї подорожі Харрер потрапить в табір військовополонених, проникне в Тибет, вхід в який для іноземців тоді був заборонений. Він стане другом Далай-Лами XV і проведе в цій чужій для себе країні цілих сім років. Але, повернувшись додому, Харрер з ностальгією згадуватиме про свою подорож, про людей, з якими він познайомився. І найголовніше – альпініст зрозуміє: Тибет змінив його, зробив сильнішим, навчив цінувати кожен момент життя.
Ганді (1982)
Біографічний фільм про Махатма Ганді – лідера і ідеолога руху ненасильницького опору проти британського колоніального гніту в Індії. Все своє життя він боровся проти дискримінації та кастової нерівності. Ганді пройшов непростий шлях, і всі його титанічні старання були увінчані успіхом. Він зміг повернути багатьом людям те, що у них було відібрано – свободу і право на власний вибір …
“Скажений бик”, 1980
“Скажений бик” Мартіна Скорсезе розповідає історію злетів і падінь боксера Джейка Ламотта. Лють і тваринний апетит спортсмена привели його до неймовірних перемог на рингу, але зруйнували майже всі аспекти його життя поза межами рингу. Спочатку фільм був провальним між критиків і в комерційному сенсі, але згодом став вважатися головним опусом Скорсезе.
“Моя ліва нога”, 1989
Оскароносна гра Деніела Дей-Льюїса в ролі Крісті Брауна — ірландського письменника і художника з церебральним паралічем, який міг писати і малювати тільки однією ногою — стала еталоном біографічного кіно, почасти через рівень досконалої підготовки і бездоганного виконання ролі.
“Список Шиндлера”, 1993
Шедевр Стівена Спілберга про Голокост “Список Шиндлера” — це, по суті, два паралельних дослідження персонажів. З одного боку, це злий психопат Амон Гет (Рейф Файнс), а з іншого Оскар Шиндлер (Ліам Нісон), жадібний бізнесмен, який став гуманістом. Потужний фільм наочно демонструє, що добро і правда можуть переважати навіть в найпохмуріші моменти людства.
“Авіатор”, 2004
В епопеї Мартіна Скорсезе Леонардо Ді Капріо грає Ховарда Х’юза — піонера американської авіації, мільярдера-підприємця і режисера. Фільм заснований на біографії Howard Hughes: The Secret Life і фокусується на 20-річний період життя Х’юза, коли його робота найбільше впливала на суспільтне життя.
“Незламний”, 2014
Фільм “Незламний” не відбувся б без героя, який пережив випробування за часів Другої світової війни. Центром своєї другої режисерської роботи Анджеліна Джолі зробила історію Луї Замперіні — олімпійського чемпіона, який під час Другої світової війни став командиром бомбардувальника і зазнав аварії в Тихому океані, потрапив в полон до японців і дивом вижив.
“Усесвіт Стівена Хокінга”, 2014
Доля вченого фізика Стівена Хокінга вражає, навіть якщо ви не цікавитеся фізикою. Заснований на книзі Travelling to Infinity: My life with Stephen Джейн Хокінг, першої дружини Стівена Хокінга, фільм розповідає про життя і кар’єру астрофізика. Ще в студентські роки у Хокінга діагностували хворобу Лу Геріга, через яку вчений поступово втрачав здатність говорити і рухатися. Попри прогресуючу хворобу, Хокінг продовжував свою наукову діяльність.
“Засновник”, 2016
Роль, з якою Майкл Кітон повернувся в кіно. “Засновник” розповідає про пізні починання і швидке зростання до мультимільярдера Рея Крока, творця мережі ресторанів швидкого харчування McDonald’s, який прославився не лише своєю геніальністю, а й жорстокістю.
Поширити: