Усі серії улюбленого мультика “Козаки”. Збережіть і дивіться

    Поширити:

    З виходом першої серії «Як козаки куліш варили» у 1967 році, мультсеріал здобуває величезну популярність, а харизматичні персонажі стають народними улюбленцями. Герої мультфільмів про козаків є своєрідним національним символом.

    Головні герої мультсеріалу – троє запорозьких козаків: Бурмило, Коротун і Силач (за сценарієм, мають імена Грай, Око і Тур відповідно).

    Грай — хитрий і розсудливий козак – характерник. Око — вправний стрілець, бадьорий і войовничий козак (тягає з собою гармату-мортиру). Тур — сильний, але сором’язливий та сентиментальний козак.

    У сюжетах мультфільму герої потрапляють в неймовірні пригоди, зустрічаючись з людьми з різних країн і епох, навіть з богами і інопланетянами. У мультфільмах відсутні діалоги і будь-який текст, за винятком вступного або заключного тексту «від автора».

    Всього створено дев’ять мультфільмів про козаків:

    «Як козаки куліш варили» (1967)

    Епізод, що розповідає про викрадання Ока та інших козаків заморськими работорговцями (імовірно, турками). Грай і Тур із величезними пригодами проникають в цитадель ворога і звільняють друзів. Ця серія відрізняється грубішою промальовкою, ніж подальші.

    «Як козаки у футбол грали» (1970)

    Одна із найвідоміших серій показує, як козаки подорожують Європою на захід, обіграють в футбол супротивників з різним стилем гри: німецьких лицарів, французьких мушкетерів і англійських джентльменів

    «Як козаки наречених визволяли» (1973)

    Серія про морські пригоди козаків, що ганяються за піратами, які знову викрали козачок. Гонитва проходить через колоритні стародавні держави: Стародавню Грецію, Давній Єгипет, Індію, і закінчується на острові піратів.

    «Як козаки сіль купували» (1975)

    У цій серії козаки допомагають чумакам довезти сіль до ярмарку і відбивають напад степових розбійників під керівництвом Злого Пана. Майже вся серія є енергійною гонитвою, у якій козаки втікають від розбійників.

    «Як козаки олімпійцями стали» (1978)

    Події цієї серії пов’язані зі старогрецькою міфологією. Бог Зевс хоче припинити війни між греками і оголошує Олімпійські ігри. Марс, бог війни, має намір зірвати їх проведення. Але йому доведеться вступити в спортивне змагання з козаками, що зайняли сторону олімпійців.

    «Як козаки мушкетерам допомагали» (1979)

    Серія посилається на роман Александра Дюма-ст. «Три мушкетери». Козаки допомагають французьким мушкетерам доправити портрет дочки турецького султана французькому принцу, щоб той міг з нею одружуватися. Підступний кардинал Рішельє хоче зірвати їхні плани.

    «Як козаки на весіллі гуляли» (1984)

    Містична серія, яка розповідає про одруження Тура, створена на основі творів Гоголя. У пошуках черевичків для своєї коханої козак Тур потрапляє на шабаш до нечистої сили, яка хоче забрати у нього душу. Вірні друзі хитромудро рятують козака.

    «Як козаки інопланетян зустрічали» (1987)

    У цій серії козаки зустрічають інопланетян, карикатурно схожих на них самих (Грай, Око та Тур). Прибульцям для повернення на рідну планету треба мастила. Козаки разом з інопланетянами мандрують Європою у пошуках мастила для свого НЛО, захищають Болгарію, винаходять лазні у Римі і ледь не потрапляють на багаття інквізиції в Іспанії.

    «Як козаки в хокей грали» (1995)

    Остання серія мультфільму була знята після розпаду СРСР, козаки тут показані вже немолодими батьками родин. У ній канадська команда хокеїстів прибуває в Україну, щоб провести матч з козаками. Проте їхню уніформу викрадають розбійники, які виходять на лід під виглядом хокеїстів.

    «Козаки. Футбол» (2016)

    «Козаки. Футбол» — український анімаційний телесеріал, знятий Мариною Медвідь на студії Baraban на основі персонажів серії короткометражних анімаційних фільмів. Прем’єра серіалу відбулась 30 травня 2016 року на телеканалі «1+1». Телесеріал розповідає про трьох запорозьких козаків, Ока, Грая і Тура, які вирушають у подорож країнами Європи.

    Також дивіться:

    «Як козак щастя шукав» (1969)

    Анімаційний фільм 1968 року Творчого об’єднання художньої мультиплікації студії Київнаукфільм, режисер — Володимир Дахно. Про те, як молодий козак шукав швидкого коня, а знайшов дружину.

    Поширити: