7 книг, які ви проковтнете за вечір, але запам’ятаєте на все життя

  Поширити:

  Хороша книга здатна творити чудеса. Вона дарує настрій, змушує забути про буденні проблеми і негаразди, постачає новою інформацією та просто забезпечує прекрасне проведення часу. Якщо ви не знаєте, що почитати, наш список допоможе вам визначитися і вибрати гідну книгу для хороших вихідних.

  Ілюстрація: Aeppol

  7 чудових книг, які ви із задоволенням прочитаєте

  Ми впевнені, що цей перелік цікавих і глибоких книг вас зацікавить і допоможе зорієнтуватися в океані хорошої літератури.

  «Який є чоловік»

  Автор: Девід Солой

  Книга включає 9 новел, пов’язаних між собою лише спільною темою і місцем дії. Основна тема твору – життєва криза чоловіків різних вікових груп. Дія новел розгортається в різних містах Європи. Персонажі чітко ранжовані за віком, національною приналежністю і професією. Герої книги – це охоронець з Угорщини, журналіст з Данії, професор з Оксфорда і російський олігарх, який проживає в Лондоні. Композиція твору вибудувана таким чином, що на початку роману «на сцену виходять» молоді герої, далі – більш зрілі, а в кінці – старий 73-х років. Кожен герой шукає себе в сучасному світі глобалізації, то розчаровуючись, то адаптуючись до навколишнього життя. Автор буквально проникає вглиб світоустрою людини, розкриваючи грані буття.

  «Я її любив. Я його любила»

  Автор: Анна Гавальда

  Зрада, мабуть, найстрашніше, що може статися в стосунках двох. Де взяти сили гідно її пережити? Цього зимового ранку молода парижанка Хлоя убита новиною, що її коханий чоловік Адріан йде до іншої жінки. Батько Адріана, П’єр, вирішує відвезти Хлою і двох її маленьких дочок в будинок за містом, в надії, що там вони оговтаються від трагічної і несподіваної новини. Що обіцяє відвертість з батьком людини, яка кинула вас? Історія П’єра, його зради, врятованої сім’ї і не померлої любові змушує Хлою подумати: можливо, її дочки будуть раді більш щасливому татові?

  “Куди приводять мрії”

  Автор: Річард Матесон

  Уявіть, що ви померли. Але виявляється, що життя є і за порогом смерті. І попереду вас чекає нескінченна подорож по далеких світах і всесвітах. У подібну подорож випало вирушити Крісу Нільсенц, в надії врятуватися від відчаю і знайти свою любов.

  Після виходу в світ книга Р. Матесона стала бестселером і викликала дискусії в літературних колах і в середовищі вчених. Роман названий мало не основним твором, що оповідає про життя після смерті.

  «Чайка на ім’я Джонатан Лівінгстон»

  Автор: Річард Бах

  Бах – відомий американський письменник, льотчик, нащадок композитора І. С. Баха. Він є автором багатьох книг, але вже вище названої філософської казки було б достатньо для того, щоб Р. Бах увійшов в “Зал Слави” всесвітньої літератури. Покоління читачів змінюють один одного, але «Чайка на ім’я Джонатан Лівінгстон» щорічно входить в топ-10 найбільш популярних світових книг.

  Твір за структурою нагадує біблію зі своїми апостолами і месією. Компактний обсяг і прямолінійні метафори перетворюють книгу в кишеньковий посібник про те, як йти за своєю мрією, не відволікатися на порожнє і зайве. Комусь цей твір допоміг більше, ніж будь-яка книга по мотивації.

  «Клубок синіх ниток»

  Автор: Енн Тайлер

  Сім’я Уітшенків напрочуд згуртована і невловимо особлива. Їм всі навколишні по-доброму заздрили. Але сімейство володіє таємницею, невидимою стороннім людям. Еббі, Ред і їх четверо дорослих дітей приховують не тільки світлі спогади про веселощі та сімейні свята, а й розчарування, гіркоту, ревнощі, ревниво збережені таємниці. У романі показана ретроспектива трьох поколінь родини – драматична, але з іронією і мудра. Е. Тайлер – лауреат Пулітцерівської премії, а ця книга в 2015 р була номінантом на премію «Букер».

  «Винні зірки»

  Автор: Джон Грін

  Хейзел і Огастус – не звичайні підлітки: вони страждають від серйозного захворювання, але не хочуть здаватися. Молоді люди попри все залишаються підлітками – уїдливими, невгамовними, запальними, які протестують, в однаковій мірі готовими на ненависть, і на любов. Вони кидають виклик самій долі. Хейзел і Огастус закохані один в одного, їх мучить не тільки перспектива близької смерті, а й тривіальні ревнощі і нерозуміння. Зараз вони разом. А що на них чекає в майбутньому?

  «Друге життя Уве»

  Автор: Фредрік Бакман

  Уве здається одним з найбільш похмурих людей у ​​світі. Він переконаний, що його оточують виключно кретини – сусіди, які не знають, як правильно припаркувати машину; продавці, які висловлюються пташиною мовою; чиновники, що отруюють життя звичайним людям.

  Але у нашого мізантропа велике і добре серце. І коли сім’я нових сусідів ненавмисно пошкоджує його поштову скриньку, це виливається в дуже зворушливу історію про втрачену любов, дружбу, бездомних котів і навіть мистецтво здавати назад на автомашині з причепом. Книга про те, як може життя однієї людини вплинути на життя оточуючих людей.

  Якщо ви не знаєте, як з користю провести час і одночасно відключитися від буденних турбот і проблем, візьміть одну із запропонованих вище чудових книг і пориньте в життя персонажів, станьте невидимим учасником подій, описаних в цих прекрасних романах. І тоді, можливо, ваше власне життя здасться більш щасливим і цікавим.

  Джерело

  Поширити: