5 українських кіношедеврів, що принесли світове визнання українському кіно

  Поширити:

  Фільми, що принесли світове визнання українському кіно.
  Цих персонажів обожнювала вся країна, а слова з цих стрічок міг процитувати кожен українець.

  Козаки

  Як тільки на екранах з’являлися: Тур , Грай та Око, дорослі й діти миттєво прикипали до екранів телевізорів. Незмінним успіхом користувались усі 9 серій легендарного мультика: про футбол, хокей, інопланетян, турків та куліш. Ідею намалювати пригоди козаків підказав у листі один із глядачів.

  Земля

  Фільм, який в українському прокаті протримався всього 9 днів, а за кордоном після кожного показу зривав хвилю оплесків. Фільм “Земля” Олександра Довженка. Кінокритики не могли стримати свого захоплення. Після прем’єри у Берліні про українського режисера з’явилося 48 статей, а у Венеції його в один голос називали “Гомером кіно”.

  В бій ідуть лише “старі”

  Сценарій фільму написав легендарний уродженець Слов’янська Леонід Биков. Він сам став виконавцем головної ролі й режисером-постановником. Кіно було зняте на кіностудії імені Олександра Довженка та у мальовничих полях Чернігівщини. Ідея зняти фільм про військових льотчиків з’явилася ще під час війни. Майбутній актор марив небом, але через низький зріст у льотне училище його не прийняли.

  Студія “Укранімафільм”

  Мультфільми студії “Укранімафільм” стали прикрасою дитинства не одного покоління і навіть досі залишаються популярними. 1959-ого режисер Іполит Лазарчук згуртував десяток талановитих студентів, які, окрім університетської теорії, більше нічого не знали. Зате в майбутньому титри з їхніми іменами читатимуть мільйони дітлахів у всьому Союзі.

  За двома зайцями

  Зараз це гордість українського кіно, а от 50 років тому в успіх фільму “За двома зайцями” ніхто не вірив. Прочитавши сценарій, чиновники з міністерства культури обурювалися: “Де ж тут сільське господарство, де побудова соціалізму?” Та режисер узяв хитрістю. Запевнив, що фільм висміюватиме стиляг, які тоді наважилися принести в країну комунізму буржуазні віяння моди. Аргумент звучав переконливо.

  Фільм став справжньою сенсацією в усьому Радянському Союзі, тож приголомшені партійні чиновники наказали зробити російський дубляж, а от український сховати.

  Поширити: