5 книг про любов до себе, які варто прочитати кожній жінці

    Поширити:

    Круті бестселери, які можуть допомогти тобі налагодити стосунки з собою й довколишнім світом.

    «Їсти, молитися, кохати»

    Елізабет Гілберт

    Автобіографічна книга-подорож, написана журналісткою Елізабет Гілберт, протрималася 187 тижнів у списку бестселерів газети The New York Times. Нічогенько так, правда? Елізабет розповідає про своє життя чесно та без прикрас. Здавалося б, вона мала все: успішна кар’єра, чоловік, будинок, проте була нещаслива у шлюбі. У певний момент жінка розуміє, що настав час щось змінювати, розлучається з чоловіком й вирушає в подорож трьома країнами за завданням редакції.

    Назва книги присвячена «заняттям», які практикує журналістка в кожній країні: в Італії вона здійснює справжні гастрономічні забіги на місцеві кафе та ресторани, в Індії надихається духовною культурою в ашрамі, а в Балі приїжджає просто розслабитися й віднайти нарешті баланс фізичного та духовного.

    «Їсти, молитися, кохати» стала класикою сучасної літератури про любов до себе. Атмосферна історія занурить у світ трьох країн, таких різних за настроєм і менталітетом, й покаже, як жінка, яка заплуталася й втратила себе, через різний досвід знайде у собі ту саму любов – любов до себе.

    «Сміливість не подобатися. Як полюбити себе, знайти своє покликання та обрати щастя»

    Ічіро Кішимі, Фумітаке Кога

    Книга від знаменитих японців зацікавила тим, що в ній немає заїжджених формул на кшталт «розслабся та будь собою» або «стань щасливим за три дні». Ічіро Кішімі оформив ідеї австрійського психіатра, творця системи індивідуальної психології Альфреда Адлера, у діалог філософа та учня. Читач стає цим учнем, який ставить багато запитань й всіляко провокує свого вчителя на докладні пояснення.

    Якщо ти скептично налаштована до сучасних книг із популярної психології, які обіцяють швидкий результат, а насправді просто повторюють кілька думок на сотні сторінок, спробуй познайомитися зі «Сміливістю не подобатися». Обіцяю, що кілька цікавих інсайтів тобі забезпечено.

    «Потік. Психологія оптимального досвіду»

    Мігай Чиксентмігаї

    Автор «Потоку» Міхай Чиксентміхаї є психологом, професором та директором центру досліджень якості життя Клермонтського університету в США. Чиксентміхаї досліджував творчих особистостей й виявив, що їх об’єднує «стан потоку», так зване осяяння, повне злиття зі власною справою, а разом з ним і приплив енергії.

    Є багато занять, які занурюють нас у стан потоку, про них докладно розповідається в книзі. Ти ж знаєш, що малювання чи ліплення з глини може зробити тебе дуже щасливою? Важливо, щоб життя наповнювалося станом радості, адже це справді допомагає нам полюбити себе.

    «Як хоче жінка. Майстер-клас з науки сeксy»

    Емілі Нагоскі

    Думка цієї книги дуже проста: ми всі різні, й кожна з нас прекрасна. «Як хоче жінка» – must-read для будь-якої сучасної жінки, яка хоче розібратися в собі й дізнатися більше про власну суксyaльність. Річ у тому, що жіноча сeксyaльність оточена міфами, які з’явилися багато років тому, коли дівчата та жінки займалися виключно народженням та вихованням дітей, а також веденням домашнього господарства. Авторка розвінчує ці міфи, наводить наукові факти про жіночий потяг та сeкcyальний потенціал.

    Емілі Нагоскі закликає нас припинити критикувати себе та подолати свої комплекси. Необхідно перестати шукати способи сподобатися чоловікам, а зрозуміти, нарешті, своє тіло та його унікальність, і через це розуміння прийти до любові до себе. Невеликий спойлер: все, що ми знали про жіночий оргазм, насправді міф. Зацікавило? Тоді читайте «Майстер-клас з науки сeксy»!

    «Гормони щастя. Як привчити мозок виробляти серотонін, дофамін, ендорфін та окситоцин»

    Лоретта Граціано Бройнінг

    Досить цікавий нон-фікшн про те, як у прямому сенсі змусити мозок радіти, від засновниці Inner Mammal Institute (проєкт пропонує людям інструменти, які допоможуть їм жити у злагоді зі своїм внутрішнім ссавцем. Проєкт вже допоміг тисячам людей навчитися керувати власними гормональними сплесками) та професорки Каліфорнійського університету Лоретти Бройнінг.

    У книзі йдеться про чотири «гормони щастя» та способи контролю над їх виробленням. Авторка пояснює, звідки беруться багато реакцій нашого організму на стрес, чому мозку потрібен час для того, щоб звикнути виробляти більше «щасливих» гормонів, і чому наш настрій може стрибати впродовж дня.

    Цікавим в цій книзі є набір вправ з активації вироблення серотоніну, дофаміну, ендорфіну та окситоцину. Адже що більше «гормонів щастя», то більший в нас ресурс для любові до себе.

    Поширити: