5 екранізацій поем Тараса Шевченка, які варто подивитися і школярам, і дорослим

  Поширити:

  5 екранізацій поем Тараса Шевченка, які варто подивитися і дітям, і дорослим

  “За байраком байрак”


  Анімацію створено за мотивами однойменної поеми Шевченка. Це чудова сучасна інтерпритація твору Кобзаря, яка вразить школярів вдалою стилістикою. До моменту начитування самого вірша у відео розповідається про складний історичний період України, коли у кінці  XVIII ст. було укладено союз із турками – на противагу Речі Посполитій. Аби віддячити туркам, люди гетьмана гнали українців з сіл та продавали в рабство в Кафі. Дізнавшись про це, лідер Запорозької Січі наказав знайти і покарати зрадників українського народу. Козаки наздогнали три сотні работорговців, знищили їх, а натільні хрести викинули в річку, аби земля українська не прийняла зрадників. Оповідь допоможе учням краще зрозуміти зміст непростої історичної поеми Кобзаря.

  “Думка”


  Анімація та дуже душевне прочитання поезії Шевчненка на тему патріотизму, життя на чужині. Вірш розглядається у шкільній програмі, тож буде знайомий багатьом учням.

  “Садок вишневий коло хати”


  Весела дитяча версія відомого вірша, який поклали на музику. Пісня виконується під яскраву пластилінову анімацію. Віршик знають усі учні ще з початкових класів, тож це анімоване відео буде особливо близьким та зрозумілим для дітей. До того ж, сприйняття полегшує легка форма подачі.

  “Тополя”


  Мультик за однойменною поезією. Анімована розповідь про вродливу та працьовиту дівчинку, яка покохала хлопця. Та він трагічно загинув, тож красуня ховається від нелюбів, які намагаються до неї залицятися та свататися. І вирішити свою біду дівчина спробувала за допомогою знахарки.

  “Думи мої, думи мої”
  Пісня-балада на слова відомої поеми.

  Думи мої, думи мої,
  Лихо мені з вами!
  Нащо стали на папері
  Сумними рядами?..
  Чом вас вітер не розвіяв
  В степу, як пилину?
  Чом вас лихо не приспало,
  Як свою дитину?..

  Думи мої, думи мої,
  Квіти мої, діти!
  Виростав вас, доглядав вас, –
  Де ж мені вас діти!..
  В Україну ідіть, діти,
  В нашу Україну,
  Попідтинню сиротами,
  А я – тут загину.

  Там найдете щире серце
  І слово ласкаве,
  Там найдете щиру правду,
  А ще, може, й славу…
  Привітай же, моя ненько,
  Моя Україно,
  Моїх діток нерозумних,
  Як свою дитину.

  За матеріалами

  Поширити: