3 найкращі способи заморозити баклажани на зиму

  8 важливих правил

  Перед заморожуванням баклажани мають бути термічно оброблені. Інакше вони стануть гумовими та несмачними.
  Якщо перед заморозкою ви смажитимете овочі, нарізайте їх кружальцями, маленькими або великими брусочками, кубиками і тонкими смужками. Перші три види нарізки підійдуть і для бланшування. А запікати можна будь-які баклажани, у тому числі цілі.

  Перед нарізкою подумайте також про те, що ви готуватимете із заморожених баклажанів. Наприклад, із платівок можна зробити рулетики з начинкою або лазінням. Цілі овочі можна розрізати навпіл і нафарширувати, кубики або брусочки – покласти в рагу, а кружечки – запекти.

  Після нарізки скуштуйте овочі на смак. Якщо вам трапилися гіркі баклажани, рясно посипте їх сіллю, перемішайте і залиште на півгодини. Злийте рідину, що з’явилася, ретельно промийте заготовки, злегка відтисніть і просушіть.

  Заморожувати овочі можна у пластикових контейнерах чи пакетах. Дуже важливо, щоб упаковка була герметичною та не пропускала повітря.

  Попередньо розморожувати баклажани необов’язково. Але якщо це все ж таки необхідно (наприклад, вам треба нарізати шматочки на дрібніші), поставте їх на кілька годин у холодильник. Потім тримайте при кімнатній температурі до розморожування.

  Із заморожених баклажанів можна готувати ті ж таки страви, що і зі свіжих. Якщо перед заморожуванням ви їх обсмажили або запікали, то час приготування трохи зменшиться. Втім, рулетики можна робити і просто із розморожених смужок.

  Зберігати заморожені баклажани можна не більше року.

  Як заморозити смажені баклажани

  Викладіть баклажани в один шар на сковороду з розігрітою олією. Якщо багато овочів, готуйте їх партіями.

  Обсмажуйте на середньому вогні по кілька хвилин із кожного боку, щоб зрізи стали золотистими.

  Викладіть підрум’янені овочі на паперовий рушник, щоб стік зайвий жир.

  Злегка остудіть і в один шар розподіліть баклажани по підносу, плоскій страві або дошці. Заберіть в морозилку на годину, щоб овочі трохи підморозили.

  Потім розподіліть баклажани по пакетах або контейнерах і заберіть в морозилку для зберігання. Якщо викласти овочі без попереднього заморожування, вони можуть злипнутися.

  Як заморозити бланшировані баклажани

  Киньте нарізані баклажани в друшляк і опустіть в киплячу підсолену воду на 2-3 хвилини. Якщо овочі виринають, придавлюйте їх ложкою або шумівкою.

  Перекладіть баклажани у воду з льодом і повністю остудіть. Потім відкиньте на друшляк, щоб стекла зайва рідина. Щоб прискорити процес, можна придавити овочі вантажем.

  Розкладіть охолоджені баклажани по контейнерах або пакетах. Попередньо підморожувати їх необов’язково.

  Як заморозити запечені баклажани

  Що робити з нарізаними

  Змастіть олією деко або форму для випічки. Викладіть баклажани в один шар і запікайте 30 хвилин при температурі 180 °C.

  Розподіліть овочі по паперовому рушнику та просушіть. Потім викладіть заготовки на тацю, плоску страву або обробну дошку. Заберіть у морозилку на годину, щоб баклажани підморозилися. Після цього їх можна розсортувати за пакетами чи контейнерами.

  Що робити з цілими баклажанами

  Якщо ви запікаєте баклажани повністю, попередньо зробіть на них кілька проколів зубочисткою або ножем.

  Викладіть цілі овочі на лист, застелений пергаментом, або на грати. Запікайте при температурі 190 °C 40–50 хвилин, залежно від розміру баклажанів. Потім відріжте плодоніжки, зробіть поздовжні надрізи і злегка розкрийте заготовки.

  Викладіть овочі розрізом донизу в друшляк, придавіть вантажем і повністю остудіть. Цілі баклажани можна покласти в пакети або контейнери або обернути кожен харчової плівкою. Попередньо підморожувати їх не потрібно.

  Джерело