12 крутезних старих фільмів, які не втрачають своєї популярності досі

    Поширити:

    Щороку у світі знімають тисячі фільмів різних жанрів — від комедій до псевдодокументалістики. Деякі з них стають успішними, інші залишаються непоміченими. Але є й ті, що особливо западають звичайним глядачам у душу, причому це не залежить від касового успіху фільму. Саме про такі картини і розповіли користувачі Reddit.

    Назад у майбутнє (1985)

    Фільм розповідає про пригоди двох мандрівників у часі – підлітка Марті Макфлая та доктора Еммета Брауна. Родина Марті відчайдушно потребує грошей: його батько працює на низькооплачуваній роботі, а мати сидить удома і до того ж перебуває у владі поганої звички. Завдяки винайденій Доком Брауном машині часу тінейджер отримує можливість виправити ситуацію і зробити свою родину щасливою та благополучною.

    12 розгніваних чоловіків (1957)

    Фільм, який вийшов на екрани 65 років тому, сьогодні вважається класикою світового кінематографа. Він займає 5-е місце у списку найкращих картин усіх часів та народів. І це незважаючи на те, що у фільмі немає натяку на екшен: вся дія стрічки відбувається в кімнаті, де 12 присяжних намагаються розібратися у справі підлітка, підозрюваного у тяжкому злочині.

    Фарго (1996)

    Чорна комедія братів Коен стала відправною точкою для кінокар’єри Френсіс Макдорманд і принесла маловідомій актрисі «Оскар» за кращу жіночу роль. Крім того, фільм мав і приголомшливий касовий успіх: він зібрав по всьому світу понад $60 млн за бюджету всього $7 млн.

    Амадей (1984)

    Фільм про Вольфганга Амадія Моцарта заснований не на реальних подіях з життя великого композитора, а на п’єсі, що вільно інтерпретує його біографію. Оповідання йде від імені Сальєрі, якого помилково прийнято вважати винним у трагічній долі іменитого австрійця. Втім, незважаючи на історичну недостовірність подій, картина отримала безліч нагород, у тому числі 8 премій «Оскар», включаючи також нагороду за найкращий фільм.

    Гаттака (1997)

    Попри на касовий провал, стрічка «Гаттака» була прийнята критиками, а також стала приводом для наукової дискусії про технології, спрямовані на «удосконалення» геному людини. Крім того, в 2011 році агентство NASA визнало картину найдостовірнішою з наукового погляду.

    Термінатор-2: Судний день (1991)

    Продовження «Термінатора» вийшло на екрани через 7 років після оригінального фільму і стало найкасовішою картиною у фільмографії Арнольда Шварценеггера. Крім цього, глядацький інтерес до сіквела був вельми значним і дозволив зібрати понад $500 млн, тоді як перша частина принесла творцям лише $78 млн.

    Віднесені привидами (2001)

    Історію Тихіро, що вирушила у світ, населений духами, часто порівнюють із пригодами Аліси в Країні чудес та казкою про чарівника з країни Оз. Втім, і успіх цих творів можна порівняти: сьогодні мультфільм Хаяо Міядзакі заслужено вважають однією з найкращих анімаційних картин в історії кінематографу.

    Престиж (2006)

    Як і багато фільмів Крістофера Нолана, «Престиж» є нелінійною розповіддю, розібратися в перипетіях якої з першого разу практично неможливо. Незважаючи на це, картина сподобалася не лише критикам, а й звичайним глядачам і зібрала у світовому прокаті майже $110 млн, перевищивши витрати на виробництво більш ніж у 2,5 рази.

    Старим тут не місце (2007)

    Фільм братів Коен «Старим тут не місце» приніс Хав’єру Бардему, який виконав роль Антона Чігура, «Оскар» за найкращу чоловічу роль другого плану. Коли режисери зателефонували Бардему та запросили його на роль, актор відповів, що не дуже підходить на роль холоднокровного та нещадного Чігура, оскільки не водить машину, погано розмовляє англійською і до того ж ненавидить насильство. Втім, все це не завадило йому майстерно зіграти людину, яка незнайома з почуттям жалю.

    Доказ (1985)

    «Доказ» — один із тих фільмів, які при виході в прокат не стали касовими хітами і не полюбилися публіці, але згодом набули статусу культових. Фільм, побудований як класичний детектив, присвячений розслідуванню загадкової події, що сталася в ході розповіді, має 3 кінцівки, при цьому кожна з них суперечить іншій. До речі, у кінотеатри було розіслано копії з різними фіналами, що, можливо, і спричинило провал картини.

    Тумстоун: Легенда Дикого Заходу (1993)

    Сюжет класичного вестерну, побудованого на основі біографій людей, що реально існували, розповідає про шериф, що вийшов у відставку, який вирішив почати вести мирне життя в оточенні сім’ї, а також про його друга. У місті, де персонажі починають все з нуля, раптом виявляють поклади срібла, і товаришам доводиться забути про спокійне та розмірене існування.

    Мумія (1999)

    “Мумія” – ремейк оригінальної картини за участю Бориса Карлоффа, що вийшла 1932 року. Як і оригінал, вона мала стати фільмом жахів, проте за час тривалого виробництва жанр трансформувався у пригодницький. Цікаво, що роль, яка принесла Брендану Фрейзеру славу і визнання, спочатку пропонували Тому Крузу, Бреду Пітту, Метту Деймону та Бену Аффлеку, проте ніхто з них нею не зацікавився.

    Поширити: