10+ зимових фільмів та мультиків, знятих на основі популярних книг

  Поширити:

  Зимові фільми та мультфільми, зняті на основі книг для дітей. Вмикайте і занурюйтесь у затишну, казкову атмосферу усією сім’єю.

  1. Різдвяний мультфільм “Оленятко Рудольф” (1998)

  Рудольф – це дев’ятий олень Санти, який має свою особливість – червоний ніс. Та сувора зимова погода для саней тепер не страшна, адже шлях команді освітлюватиме блискучий ніс Рудольфа.

  Творцем персонажа став Роберт Льюїс Мей. Вічна історія, яка оспівує унікальність і навчає важливим урокам: толерантності та прийняттю. Прокляття Рудольфа перетворюється на благословення, коли його вибирають вести сани Санти напередодні Різдва.

  На жаль, в українському перекладі я не знайшла цієї відомої книги, яка є улюбленою багатьма дітьми у всьому світі уже більше як 80 років. Але мультфільм, особливо той, що вийшов у 1998 році, сподобається і малим, і дорослим.

  2. Зимовий мультфільм “Сніговик” (1982)

  Оригінальна історія – “Сніговик” Реймонда Бріггса – це дитяча книжка, в якій, за допомогою неймовірних ілюстрацій і практично без слів, розказано пронизливу та зворушливу оповідь про хлопчика та сніговика. Вона була вперше опублікована в 1979 році та сподобалася читачам різного віку.

  Мультфільм є просто чудовим! Він створений на основі оригінальних малюнків із книжки та не має діалогів. Тому глядачі можуть зосередитися на чутливій ілюстрованій історії.

  Не знайшла українського видання, але тепер цю історію переказав для нового покоління ще один із найвідоміших у світі дитячих письменників – Майкл Морпурго. У своєму творі автор переосмислює класику через 40 років після її першої публікації.

  Перейшовши від формату книжки з картинками до книги із розділами, Морпурго з любов’ю створив по-новому оригінальну історію Бріггса.

  Для тих, кому цей мультик сподобається, вкажу і другу його частину – “Сніговик і Сніговий пес” (2012).

  3. Різдвяний фільм “Петсон і Фіндус. Найкраще на світі Різдво” (2016)

  Це чудова історія про дружбу, безкорисливу допомогу та справжнє значення Різдва.

  Старий Петсон і Кіт Фіндус — унікальний дует, який дуже люблять діти та дорослі. Вони також є головними героями книжкової серії Свена Нордквіста (Видавництво “Навчальна книга Богдан”). Пригоди цих двох друзів розважають і виховують, та водночас дозволяють пережити з ними багато дивовижних емоцій.

  Дійсно гарний новорічний фільм з елементами анімації, який додасть трохи гумору до святкового приготування.

  4. Різдвяний мультфільм “Ґрінч” (2018)

  Ця чарівна класика Доктора Сьюза розповідає про сварливого Грінча та його план вкрасти Різдво.

  Мораль всієї історії в тому, що це Велике Свято не має нічого спільного з зовнішніми прикрасами. Радість знаходиться у самих людях.

  Вона може бути із подарунками, або ж без них; із бенкетом, чи без нього. Різдво прийде всупереч всьому.

  Хоча було кілька екранізацій цієї книги, але остання у формі мультику нам сподобалася найбільше.

  5. Різдвяний мультфільм “Полярний Експрес” (2004)

  Кріс Ван Олсбург написав і проілюстрував дитячу різдвяну книжку «Полярний експрес», яка вперше була опублікована у 1985 році. Отримавши кілька нагород, вона стала дуже популярною святковою історією серед дітей та батьків.

  У 2004 році на основі цього твору було знято мультфільм. Але «Полярний експрес» — це коротка дитяча книжка, і, відверто кажучи, не вистачало там матеріалу для повнометражної екранізації. Тому до мультика було додано багато речей, які спираються на оригінальну історію, але в книжці ви їх не знайдете.

  Знову ж таки, інформації про українське видання цієї класичної різдвяної історії я не знайшла. Але в російському друці вона була.

  6. Зимовий фільм “Снігова королева” (2002)

  Моє дитинство було наповнене казками: українськими народними, народів світу, Братів Грімм і, безумовно, Ганса Крістіана Андерсена. Хоча ті видання, які були на моїх поличках, не мали таких захопливих ілюстрацій, як сучасні. Але всі казки перечитувалися від початку до кінця багато разів.

  Розказана в семи частинах, ця класична історія вважається однією з найкращих казок Андерсена і надихнула на безліч інших творів, включаючи хіт Діснея «Крижане серце». Діти та батьки будуть зачаровані наполегливістю та вірою Герди в цій казці про дружбу та хоробрість.

  Екранізація цієї книги кіностудією Hallmark залишила у мене не однозначні враження. Вона дуже сучасна і просто не поєднується із моїми дитячими спогадами про ту казку, які залишилася від радянського старенького фільму. Але сучасні діти, мабуть, матимуть протилежні думки.

  7. Мультфільм “Різдвяна історія” (2009)

  Є такі історії, до яких час від часу варто повертатися знову. Хоча здається, що ми знаємо героїв, основні проблеми, але у різному віці ми здатні дивитися на все трохи під іншим кутом зору.

  Екранізацій цієї книги було безмежно, але я найбільше люблю ту від Діснея. Вона у свій трохи страшний, але і дивовижний спосіб, вчить нас, що Різдво – це час радості, любові, проведення часу з родиною. Це момент, коли ми прощаємо ближнім усі гріхи.

  8. Фільм “Хлопчик на ім’я Різдво” (2021)

  «Хлопчик на ім’я Різдво» — книга, яка перенесе у світ, де ви ще не були, навіть у своїй уяві. Є багато ситуацій, коли неможливе стає можливим. І хто знає, чи справді магії не існує, коли створюються такі дивовижні романи для дітей.

  Ідеально підходить для Різдва та призначений, як для рішучої п’ятирічної дитини, так і для зайнятих батьків. Вдалим доповненням книги стала цьогорічна екранізація, яка просто захоплює подих.

  9. Фільм “Різдвяне диво Джонатана Тумі” (2007)

  Хоча книга, як і фільм, не нові, але для нас вони стали цьогорічним відкриттям. Ця чутлива історія показує різдвяне диво, як щось багатогранне, а не тільки здійснення чиєїсь мрії.

  Фігурки із вертепу, коли Томас пояснює призначення кожної з них, вдало доповнюють картину справжньої магії Різдва. А вся історія пронизана добрими вчинками, маленькими повчаннями та не завжди гарними реаліями життя.

  Фільм дуже вдало допасується до атмосфери затишних і спокійних святкових вечорів.

  10. Різдвяний мультфільм “Лускунчик та Мишачий король” (2004)

  Класична всесвітньо відома різдвяна історія від Ернеста Теодора Амадея Гофмана. У ній є принцеси та принци, небезпека у вигляді Мишачого короля та його мишей. Також тут знайдемо багато таємниць та загадок, ну і щасливий кінець – тобто є все, що так подобається юним читачам.

  Не забракло і моралі, яка дуже важлива в дитячій літературі:

  Потрібно дивитися не очима, а серцем. Не завжди зовнішність – найголовніша. Важливіше те, що ховається всередині кожного з нас.

  Ця книга була безліч разів екранізована, тому завжди можна обирати, порівнювати та знаходити свою улюблену версію. Пропоную почати із тієї, що була представлена у 2004 році у формі мультфільму.

  11. Фільм “Маленькі жінки” (2019)

  “Маленькі жінки” зачаровують своїм кліматом і внутрішнім теплом. Тим, що можемо розчулитися і сміятися разом з ними. Вони спонукають часто повертатися до роздумів про основні життєві цінності.

  Хоча можна цинічно сказати, що книга стара, в ній існує великий бар’єр часових реалій. Але в сьогоденні вона стає ще більш актуальною.

  Дуже гарна історія для перегляду підлітками, та і дорослими. Велика ймовірність, що після фільму захочеться прочитати, чи перечитати саму книгу.

  12. Фільм “Дари волхвів” (2010)

  Якщо ви шукаєте різдвяний твір, який не розповідає ні про саме Різдво, а ні про Діда Мороза, то це просто ідеальний вибір.

  «Дари волхвів» — це історія, яка підсилює цінність безкорисливого дарування. Кожен із головних героїв жертвує чимось, що цінує інший, щоб заробити гроші на придбання подарунка.

  Фільм нагадує сучасні екранізації різних історій кохання, але без інтриг, зради та підступів.

  Джерело

  Поширити: