10 наймальовничіших водоспадів України, які варто відвідати влітку

    Поширити:

    Пропонуємо вам підбірку із 10 найкращих, на наш погляд, водоспадів України.

    1. Водоспад Шипіт – це справді один з наймальовничіших водоспадів України. Водоспад знаходиться на річці Пилипець за 6 км від с. Пилипець Міжгірського р-ну на Закарпатті. Від Міжгір’я їхати 5 км по трасі і потім убік ще 5 км. Специфіка дороги до водоспаду полягає у тому, що якщо ви машиною  можете доїхати практично до самого водоспаду, якщо їдете автобусом, то потрібно буде пройти відстань, близько 2 кілометрів.     

    Водоспад Женецький Гук — водоспад в Українських Карпатах, на потоці Женець (ліва притока Пруту), між масивами хребтів Явірника і Хом’яка-Синяка (гірський масив Ґорґани), біля сіл Микуличин і Татарів (Надвірнянський район, Івано-Франківська область). Водоспад Женецький Гук розташований на висоті 900 м над рівнем моря. Утворився у післявоєнні роки в результаті повені. Вода вільно падає з висоти 15 м. Місцеві жителі назвали водоспад Гук через шум, гул, що доноситься від нього. До Женецького водоспаду від траси Микуличин-Ворохта (приблизно 7 км) спочатку йде асфальтована дорога (приблизно до середини), а далі добра ґрунтова дорога.                                                                                                                                                                              

    Водоспад Джур-Джур найпотужніший із кримських водоспадів, розташований в мальовничому урочищі Хапхал, в околицях Алушти. Водоспад Джур-Джур (вічно дзюркотливий) – мабуть, найкрасивіший водоспад Криму. Він невеликий, близько 15 метрів у висоту, але завжди повноводний. Розташований водоспад біля с. Генеральське (район Великої Алушти).

    Водоспад Воєводин знаходиться за 14 км від села Тур’я Поляна Перечинського району на території заповідника Шипіт (Закарпаття). Річка Воєводин бере свій початок на полонині Рівній (1497м.н.у.м.), тече по глибокій ущелині і впадає в річку Шипот. Очевидно цей водоспад утворився внаслідок землетрусу, під час якого в гірській породі поперек вузької глибокої долини утворилася тріщина, і вода з 24хметрової висоти двома потоками спадає у невелике озерце.        

    Учан-Су (його назва перекладається з кримсько-татарської мови як “летюча (падаюча) вода”), найбільший в Криму, знаходиться приблизно в 7-8 км від міста Ялта, в горах. До нього можна доїхати на маршрутному таксі (що йде з автовокзалу) або дійти пішки.  

    Манявський водоспад — водоспад в Українських Карпатах (масив Ґорґани), в межах Богородчанського району Івано-Франківської області, на південний захід від села Маняви. Розташований на річці Манявці, у мальовничій ущелині, серед стрімких гір. Висота падіння води бл. 20 м. Один з найвищих водоспадів в Українських Карпатах. Долина річки Манявка біля водоспаду протягом 200 м має форму каньйону з висотою стін до 20 м. Нижче за течією — декілька порогів заввишки до 2 м.       

    Русилівськи водоспади. Це чарівне, заховане в глибокому лісі місце, де навіть метелики нелякані людиною. Вони кружляють над тобою, а іноді присідають на сусідню квітку і запросто позують протягом хвилини-другої. Природа тут така, якою вона мусить бути: справжня та автентична. І більше – нічого. Знали б ви, як тут тихо. Сокіл, що, поспівуючи, виписує круги в розпеченому до +40 градусів за Цельсієм небі, здається, десь зовсім поруч. Насправді до нього – з кілометр, не менше. Просто тут немає ані машин, ані приймачів, ані телевізорів. Потрібно набратися сили – вам сюди.  

    Сріблясті водоспади знаходяться в невеликому карпатському селі Шешори (в 12 км від міста Косів Івано-Франківської області). На річці Пістинька розташовано кілька каскадів водоспадів, серед яких найбільший – Гук, заввишки 5 метрів. Водоспади розташовані практично в центрі села, по обидві сторони від моста. Для того, щоб потрапити на великі водоспади, потрібно спуститися наліво від моста і пройти ще 50 метрів по скелястому березі. Спочатку здасться один водоспад, потім, трохи нижче, другий. Тут завжди багато туристів. Якщо потрапити сюди після обіду, то сонце буде світити вздовж річки і вода в річці сріблиться. За водоспадами ловлять рибу, вода тут кришталево чиста.    

    Водоспад Скакало. Неподалік автотраси Львів – Ужгород, між містами Мукачево і Свалява, за 3,5км від селища Чинадієве і в 150 метрах від турбази “Водограй”, на невеликому гірському струмку весело шумить, розбиваючись на дрібні бризки, живописний водоспад Скакало. Він грайливо скаче декількома потоками серед валунів в урочищі Мукачевського р-ну. Його творець – гірський потік в долині річки Синявки (права притока р.. Іршави басейну Тиси). Кам’яна гряда, що перетинає лісистий схил гори, перегороджує тут шлях водотоку, і струмок трьома ступенями зривається з уступів, утворюючи чотириметровий каскад струменів, немов скачуть з каменя на камінь.      

    Труфанець – найвищий природний водоспад Закарпаття. Розташований у траси Ясиня-Рахів, у 2 км від повороту на Драгобрат. Знаходиться на потоці Труфанець – правому припливі р. Чорна Тиса, на південно-східних схилах Свидовецького хребта. Утворений на місці виходу на поверхню стійких до руйнування піщаників.    

    Джерело

    Поширити: