10+ найкращих мультиків про сімейні стостунки, які замінять і вам і дітям психолога

  Поширити:

  Прекрасна підбірка, яка підійде для великого сімейного перегляду! В центрі уваги в цих мультиках знаходяться саме сімейні стосунки, тому після перегляду вам обов’язково буде про що поговорити зі своєю дитиною.

  №1: «Суперсімейка»

  «Суперсімейка» не просто один з чудових фільмів студії Піксар, з двома «Оскарами» в кишенях. Це ще й історія про велику сім’ю, де кожен має чітко виражену індивідуальність, але всі вживаються і навіть примудряються ефективно працювати разом. Ну, по більшій частині.

  До речі, це ще і дійсно сімейне кіно ось за яким пунктом: сценаристи видали тут не просто шаблонну «супергероїку», але дотепну і тонку пародію на фільми про Супермена або Бетмена. Загалом, виключно веселе видовище для глядачів усіх вікових категорій, головне, щоб слова «блокбастер», «фантастика» і «супергерої» були у них в улюбленому повсякденному побуті.

  Не забуваємо про те, що мультфільм «Суперсімейка 2», що вийшов у 2018 році, нехай і не відхопив собі черговий «Оскар», але знову довів, що сім’я — понад усе, і це поняття поширюється не тільки на кровних родичів. Сім’ю, якщо уважно дивитися мультфільм, можна знайти всюди, навіть на роботі, де, здавалося б, часто немає політики «зближення».

  №2: «Таємниця Коко»

  У центрі подій хлопчик Мігель, як і будь-яка активна дитина, має улюблене хобі. Тільки от є одна проблема: обрана ним віддушина категорично різниться з уподобаннями сім’ї. Мігель щиро любить музику і ніякі моралі й заборони всіх членів сім’ї не здатні розлучити хлопчика з улюбленою гітарою.

  У чому ж сімейність мультфільму? Це значний спойлер, так що не будемо розповідати. Але, живцем потрапивши в загробний світ, Мігель зустрічає там не просто своїх предків, а й дуже надокучливих і норовливих родичів, які постійно перевіряють його терпіння на міцність. А хлопчик все хоче подарувати своє серце музиці. У цій історії добрий кінець, але поплакати перед ним доведеться як слід. Мабуть, це найбільш надихаючий мультфільм з усієї добірки.

  №3: «Сімейка Крудсів»

  «Сімейка Крудс» — повчальна і ефектна стрічка про взаємини батьків і дітей, здатність змінюватися і прислухатися, одним словом, про важливість уважного ставлення до своїх близьких, навіть якщо вони дуже відрізняються і думають взагалі в іншу сторону.

  №4: «Монстри на канікулах»

  Ще одна прекрасна картина про дружню сім’ю, причому у другій частині клан ще й значно розширюється. «Монстри на канікулах» дійсно люблять багато дорослих, адже так сміливо і сконцентровано про особливості взаємовідносин різних поколінь у мультиках нечасто показують, а в соковито «монстрячій» стилістиці так і поготів. Другу частину за це критикують: мовляв, дітям проблеми Дракули про те, ким стане його онук, трохи нецікаві. Можливо, що це і так, зате їм вистачає інших веселощів, поки батьки насолоджуються настільки рідним і до болю знайомим видовищем.

  Третя частина цього чудового сімейно-вампірського епосу вийшла у 2018 році. Вона теж непогана.

  №5: «Думки навиворіт»

  В епіцентрі цього мультфільму емоції в голові однієї маленької дівчинки, але тема сім’ї (і навіть цілий однойменний острів у душевній світобудові героїні) грає просто неймовірно важливу роль в цьому мультики, так що в добірці зі словами «сім’я» і «мультики» без цієї оскароносної стрічки просто ніяк.

  №6: «Пісня моря»

  Що відбувається з сім’єю, якщо вона стає неповною? Який смуток чекає на людину, яка наважилася взяти в дружини селкі (тюлень-перевертень), якій чужий світ людей, але вона все одно в нього приходить заради коханої людини? Як можуть дві дитини, сестра і брат, будучи дуже різними, прийняти і зрозуміти один одного? Про все це та багато іншого по-фольклорному красиво і легко розповідає мультфільм «Пісня моря».

  Так, місцями буде сумно — бо про втрати інакше не розкажеш. Але смуток виявиться світлим, людська сім’я в кінці обов’язково возз’єднається, розбіжності призведуть до угоди, а глуху тугу обгорне тихе і світле щастя.

  №7: «Відважна»

  Велика і не дуже дружна сім’я з’ясовує внутрішні стосунки за допомогою сумнівної магії, взаємних обманів і образ. Ох вже ці принцеси з королевами — все у них важко, особливо коли справа стосується небажаного заміжжя.

  Сюжет «Відважної» майже цілком побудований на сім’ї й те, як насправді не варто поводитися з рідними. Цей мультфільм корисно дивитися з батьківськими коментарями і при цьому не забуваючи, що дитина має повне і беззаперечне право на власну думку та голос. Ну, а оскільки це Піксар і «Оскар» за найкращий анімаційний мультфільм, двосторонньо-педагогічний сеанс пройде дуже красиво, якісно і яскраво.

  №8: «Кораліна в країні кошмарів»

  Знайома ситуація: батьки занурені в роботу, справи і турботи, а дитина сумує огризається — хоча їй просто-напросто не вистачає уваги і батьківської любові. Кораліна, виявивши за маленькими, загадковими дверима аналогічний будинок з «іншими» батьками, дуже радіє. Ці «тато» і «мама» такі милі і добрі, чекають коли ти прийдеш, ще й смакотою та іграми потішать… Але зворотний бік «інших» батьків виявляється далеко не таким світлим.

  №9: «Кубо. Легенда про самурая»

  У «Кубо. Легенда про самурая» в принципі не пов’язаних з родиною персонажів дуже мало. Звичайно, коли головний антагоніст — дідусь головного героя, а в його помічницях — рідні тітки, хорошим прикладом сімейних стосунків такий сюжет назвати важко. Що поробиш — суворі японські традиції.

  Однак, все далеко не настільки похмуро. Попри низку сумних подій, у Кубо в результаті з’являється сім’я. Як і віра в те, що його рідні — найкращі, завжди його любили і будуть любити. Після перегляду цього мультфільму так і хочеться підійти до близьких і міцно-міцно їх обійняти. Цінувати те, що в тебе є зараз — одна з важливих ідей стрічки.

  №10: «Шрек 2»

  Продовжуємо нашу добірку кращих ще одним однозначно сімейним хітом. Завдання одружитися з коханою жінкою — успішно виконано, а от що робити далі, коли тесть з тещею підкидають мішок проблем до купи наявних в житті, а на руку судженої ще й після весілля хтось ризикує робити замах?

  «Шрек 2» по праву вважається одним з кращих анімаційних сиквелів. Третій та четвертій частинам пощастило менше, але й у них, до речі, повно важливих думок про сім’ю і те, як її зберегти. І діти, звичайно. Так що можете з задоволенням поринути сім’єю в шалену позитивну атмосферу цього мультика.

  №11: «Як приручити дракона 3»

  В третій частині, усім улюбленої саги про Гикавку та Беззубика, всі думки тільки про сім’ю, про традиції, про тих, хто був до, і навіть трохи про тих, хто буде після. Сім’я — це любов, тепло, сльози, зустрічі і прощання. Прощання, від яких дуже часто нікуди не можна втекти. Саме тому третя частина франшизи викликає найсильніші емоції, змушуючи задуматися про те, хто ж нас насправді оточує.

  №12: «В гості до Робінсонів»

  «Тільки вперед» — мудро сказав Уолт Дісней. «Тільки вперед» — доречно повторював Льюїс-Корнелій, головний герой мультфільму «В гості до Робінсонів».

  Геніальний юний винахідник все хотів знайти сім’ю — а запустив складний ланцюжок з різноманітних подій, включаючи подорожі в часі і знайомство зі своїми рідними в майбутньому. В тому числі і з «дорослою» версією себе — такий ось тимчасовий парадокс у славу возз’єднання люблячих людей. Цей мультик вийшов понад десять років тому, так що його встигли дещо призабути на тлі інших картин Діснея. Але повірте цей мультик вартий перегляду в сімейному колі.

  №13: «Мірай з майбутнього»

  Хосода Мамору найчастіше зосереджує свою увагу в першу чергу на любові. Але хто сказав, що любов повинна бути саме романтичною? У цьому мультфільмі японський режисер заглядає в любов всередині сім’ї. Головний герой стрічки — хлопчик Кун, який переживає появу в його прекрасному сімейному світі нової героїні. Молодшу сестру він очікувано не приймає, і численні побутові сутички будуть знайомі всім глядачам, у який є декілька дітей.

  Усім чудового сімейного перегляду!

  Поширити: