10 мультфільмів, які навчать дитину завжди вірити в свої сили та ніколи не здаватися

    Поширити:

    Сьогоднішнє покоління батьків уже потроху відмовляється від канонічного дитячого кінематографа, що несе в собі патріархальний мотив, наприклад, «Попелюшка» або «Спляча красуня» вже не здаються мультиками першого вибору. Зараз на зміну «справжнім казкам», де мрії збуваються на помах палички, приходять мультфільми, звернені до справжніх мрійників, які стикаються з жорстокою реальністю. Ми підготували для вас добірку саме таких картин.

    1. “Маленький принц”

    Безсмертна класика, що лягла в основу мультфільму Марка Осборна. Концепт той самий — не загубитися у світі дорослих, які не знають щастя. Але в новій інтерпретації зустрічаються і раніше незнайомі персонажі, представлені нам абстрактно, у вигляді Авіатора і Маленької дівчинки.

    Авіатор щодня знайомить сусідську дівчинку з усім відомою історією Маленького принца, чим змінює її ще не до кінця сформовану свідомість і дає їй шанс самій вибрати своє щасливе майбутнє.

    Чому ця картина одна із передових? Тут зрозумілою мовою пояснюють, навіщо потрібно мріяти, а не покладатися лише на реальність, а ще, що дуже важливо, виходити за рамки, створені «стадом» суспільства.

    2. “Мулан”

    Мультфільм, який варто подивитися як дорослій феміністці, так і маленькій дівчинці. Це вам не Попелюшка, яка не своїми руками, а через фею та принца добилася чого хотіла. Мулан – історія про сильну дівчину, що відрізняється від своїх ровесниць, та й від жіночого суспільства свого часу в цілому.

    Героїня, скориставшись можливістю, вирішує зберегти та розвинути в собі дух войовниці, вирушає у військовий похід, який надалі їй принесе не лише задоволення виконання мрії, а й зробить її однією з найшанованіших жінок патріархального Китаю.

    3. “Рататуй”

    Приголомшлива картина від Pixar і яскравий приклад того, що, відхід від загальноприйнятих стандартів, не повинен бути перешкодою у досягненні мети.

    Щур, що горить бажанням створювати кулінарні шедеври, і юнак, який бажає якнайшвидше знайти своє місце в житті, об’єднуються, щоб допомогти один одному на шляху до мрії.

    Проте їхні відмінні та дивовижні риси, що заважають обом реалізуватися, не єдина перешкода для щура та його товариша — їм доведеться протистояти соціуму, пригніченому стереотипами. Провідником щура виступає примара шеф-кухаря Гюсто, який супроводжує та підтримує героя. Ось що він говорить йому: «Ти не мусиш нікому дозволяти заганяти себе в рамки. Єдині твої рамки — твоя душа» — і до цієї думки справді слід дослухатися.

    4. “Принцеса і Жаба”

    Як не дивно, картина теж має феміністський характер, попри те, що героїня мультфільму набуває статусу принцеси завдяки Принцу Навіну. Проте виконання своєї мрії дівчина досягає самостійно, працюючи з ранку до ночі офіціанткою, відмовляючи собі у комфорті та відкладаючи гроші на бажаний ресторан. Час, наполеглива праця, щире бажання, яке було закладено маленькій Тіані ще її батьком, — ось що знадобиться для досягнення мети.

    5. “Відважна”

    Справжній маніфест маленької феміністки. Картина про принцесу зі стародавнього шотландського племені, просякнута духом сучасності. Юна принцеса Меріда протистоїть патріархальним цінностям вікової витримки. Героїня перебуває у непростій боротьбі за свої права без будь-якої підтримки.

    Проте, знаходить у собі сили, щоб «поборотися за своє серце» самій, намагається уникнути обов’язку принцеси та наштовхується на неприємності. Але навіть тут Меріда бере все у свої руки та розв’язує проблеми самостійно.

    6. “Таємниця Коко”

    Історія будується довкола мексиканського свята — Дня мертвих. Важливе завдання, яке стоїть перед мексиканцями напередодні свята — підготувати вівтар із речами, що нагадують про покійних, насамперед фотографіями. Такий обряд стає провідником для мешканців світу мертвих у наш світ. Але той, чий портрет не встановлено, не зможе відвідати своїх близьких.

    Головний герой Мігель Рівера — хлопчик, у сім’ї якого музика в будь-якому її прояві під забороною, всіма силами захищає і відстоює свою мету — стати музикантом. Тут ми бачимо не тільки цілеспрямованість і прагнення зміни сімейної динаміки, але й приклад того, як важливо пам’ятати про близьких нам людей і зберігати сімейні цінності.

    7. “Співай!”

    Одна з наймузичніших робіт мульт-індустрії, яка познайомить дитину (крім іншого) з приголомшливими хітами минулого. У картину включені популярні треки Ріани, Шакіри, Леді Гаги та Елтона Джона.

    Сюжет мультика поєднує абсолютно різних звірів, пов’язаних однією мрією – бути на великій сцені. Кожен хоче досягти поставленої мети й кожен має свої перешкоди, яким доведеться протистояти. Проблеми героїв абсолютно звичайні та зрозумілі — ми всі стикаємося з ними в реальному житті, тому співчувати і співпереживати їм дуже просто.

    8. “Балерина”

    Здавалося б, що можуть підлітки без можливостей, які живуть у сирітському будинку, та ще й у соціумі ХІХ століття? Феліс, яка мріє стати балериною, і Віктор, який хоче бути великим винахідником, втікають з притулку і прямують до Парижа. Там їм доведеться розминутися, але це не завадить міцній дружбі та реалізації у професіях мрії.

    Юнакові щастить, і він потрапляє в підмайстра до майбутнього автора Ейфелевої вежі, а ось героїні доведеться пройти ще безліч випробувань, щоб наблизитися до балетної сцени. Картина дає зрозуміти, що навіть якщо ти прикладаєш масу зусиль, то навряд чи досягнеш мети без мрії та бажання.

    9. “Моана”

    Тема призначення та тиску зустрічається в реальному житті й досі, і, звичайно ж, для дитячої анімаційної індустрії вона не новинка.

    Моана – дочка вождя невеликого племені, за яке в майбутньому їй доведеться відповідати. Дівчина ж хоче побудувати життя по-іншому і пов’язати його з океаном. Вона бере ініціативу в будівництві своєї долі на себе і вирушає справлятися з проблемами племені самотужки. Героїня руйнує звичну призму сексизму, якою «жили» діснеївські мультфільми попередніх поколінь.

    10. “Душа”

    Мультфільм – володар “Оскара” як найкращий анімаційний фільм. Джо Гарднер – джазовий музикант, піаніст, який присвятив всього себе і своє життя музичній творчості, але не зумів досягти великих успіхів. Життя героя пройшло повз нього, поки він жив хибною мрією про велику сцену.

    Під час свого пробного концерту чоловік провалюється в люк і потрапляє в інший світ, де він познайомиться з Душею 22. Ця подорож приведе його до питань, чи правильну мету він поставив для себе, а також чи потрібно, щоб справа, якою ти живеш, приносила вигоду.

    Поширити: