15 цікавих і повчальних мультиків для дітей! Про пошук себе, кохання, дружбу, життєві цінності ітд

  Поширити:

  Яке дитинство може бути без мультфільмів! Але якщо для покоління радянських дітей мультики були певним дефіцитом, то у сьогоднішніх малюків вони в надлишку. І серед величезної кількості яскравих казок хочеться знайти ті, які дійсно допоможуть дітям зрозуміти важливі життєві речі і тонкощі відносин між людьми.

  Пропонуємо добірку, кожна картина якої розповідає свою історію. Дітлахи можуть приміряти її на себе і дізнатися багато нового.

  1. Балерина / Ballerina, 2016 (Франція, Канада)

  © Ballerina / Gaumont

  Сюжет мультфільму «Балерина» розгортається навколо дівчинки-сироти, яка слідує за своєю мрією стати балериною. Вона приїжджає в паризьку відому школу, але шлях до мрії виявляється непростим.

  Основний посил картини не тільки в тому, що потрібно робити те, що подобається, йти до мети, але і в тому, що важливо зрозуміти, де твої справжні бажання. А ще дуже важливо, щоб справа, якою ти займаєшся, не запаморочила тобі голову, змусивши дивитися зверхньо на інших.

  2. Рибка Поньо на кручі / Ponyo on the Cliff by the Sea, 2008 (Японія)

  © Ponyo on the Cliff by the Sea / Ghibli

  Маленька допитлива рибка Поньо, дочка чаклуна і морської богині, спливає з рідного дому і потрапляє в світ людей. Їй вдається потоваришувати з малюком Сооске, і тепер рибка хоче тільки одного – стати людиною.

  Все в цьому мультфільмі вчить добру, терпінню, відкритості світу і розумінню дружби і взаємодопомоги.

  3. Монстри на канікулах / Hotel Transylvania, 2012 (США)

  © Hotel Transylvania / Sony Pictures Animation

  Дуже харизматичні монстри під проводом графа Дракули живуть в готелі, захищеному від сторонніх очей. Дракула виховує улюблену доньку, яку оберігає від ворожого світу. Але всюдисущі туристи проникають в готель, і розмірене життя порушується.

  Мультфільм допомагає дитині зрозуміти, що судити людину по зовнішності не можна, адже головне те, що всередині. Сім’я – це найважливіше, що є у нас в житті, але діти і батьки не завжди розуміють одне одного. Діти повинні пробачити батькам надмірну опіку, а батьки – зрозуміти, що потрібно давати своїм малюкам більше самостійності.

  4. Твоє ім’я / Your Name, 2016 (Японія)

  © Your Name / CoMix Wave Films

  Історія про хлопця і дівчину з Токіо сподобається підліткам. Молоді люди виявляють, що між ними існує дивний і незрозумілий зв’язок. Уві сні вони міняються тілами і проживають життя один одного. Але одного разу ця здатність зникає, і вони вирішують з’ясувати, що сталося.

  Мультфільм дозволяє глядачам замислитися над тим, яку роль в житті відіграє випадок, як розрізнити справжню любов і чому час безсилий проти справжніх почуттів і яскравою спонтанністю молодості.

  5. Паранорман, або Як приручити зомбі / ParaNorman 2009 (США)

  © ParaNorman / Laika

  На Нормана сподівається все маленьке містечко. Адже у нього є супердар – вміння спілкуватися з примарами, які турбують жителів. Тільки він здатний скасувати давнє прокляття.

  Трохи моторошний мультфільм лоскоче нерви, щоб донести важливу проблему: ми боїмося того, чого не розуміємо, і без роздумів намагаємося знищити те, чого боїмося. А іноді потрібно всього лиш простягнути руку допомоги і поспівчувати.

  6. Смолфут / Smallfoot, 2018 (США)

  © Smallfoot / Warner Animation Group

  Снігова людина на ім’я Міго спускається з вершини своєї гори в невідомий світ людей, де його чекає безліч відкриттів.

  Прекрасна історія з посилом про те, що треба дбати про природу, не ображати тварин і цінувати кожну живу істоту. А ще – про дружбу, зраду, взаємодопомогу і сміливість.

  7. Уперед / Onward, 2020 (США)

  © Onward / Walt Disney Pictures

  Брати-ельфи живуть в казковому світі, але дуже сучасному, схожому на світ людей. Несподівана знахідка змушує їх відправитися в подорож на пошуки справжнього чаклунства.

  Це історія про те, як важливо цінувати того, хто поруч, і про те, як часто ми не цінуємо близьких людей. Світові потрібне диво, яке зберігається в кожному з нас.

  8. Таємниця Коко / Coco 2017 (США)

  © Coco / Pixar Animation Studios

  12-річний мексиканець Мігель відправляється в Країну мертвих, щоб побачити свого кумира – співака Ернесто де ла Круса. Там він зустрічає душі своїх предків.

  Незвичайний сюжет став провідником таких звичайних, але дуже важливих принципів: бережіть себе і близьких, цінуйте час поруч з ними і не бійтеся йти за своєю мрією, навіть якщо шлях здається складним.

  9. Головоломка / Inside Out, 2015 (США)

  © Inside Out / Pixar Animation Studios

  Райлі – звичайна школярка. Її поведінка визначає основні емоції – Радість, Смуток, Страх, Гнів і Гидливість. Ці чоловічки в її голові кожен день допомагають їй справлятися з труднощами, наприклад з несподіваним переїздом, на якому зав’язаний сюжет.

  Ми маємо право на різні емоції, мало того, часто без одної не буває іншого. Але всередині іншої людини – такий же складний світ, як і у нас, тому повага і розуміння дуже важливі.

  10. Червоні черевички і сім гномів / Red Shoes, 2019 (Південна Корея)

  © Red Shoes and the Seven Dwarfs / Locus Creative Studios

  Одного разу дівчина з казкового королівства знайшла чарівні туфельки, які здатні перетворити її в красуню-принцесу. У цьому ж королівстві живуть 7 зелених гномів, які колись були принцамм. Одного разу їхні дороги перетнуться.

  Дружба, любов, краса і допомога – мультфільм піднімає такі важливі теми. Але ще акуратно розповідає дітям про те, як важливо приймати себе, свою зовнішність і піклуватися про те, яка ти людина.

  11. Таємний світ Анни / Ana y Bruno 2017 (Мексика)

  © Ana y Bruno / Anima Estudios,

  Крихітна дівчинка Анна живе зі своєю мамою, яка піклується про неї щосили, хоча дуже важко працює. Одного разу мама хворіє, і Анна разом з нею потрапляє в лікарню. Вночі в коридорах лікарні дівчинка знайомиться з дивною істотою, з якою незабаром заводить дружбу.

  Мультик піднімає важку тему: смерть існує, приходить несподівано – і потрібно вміти з цим жити.

  12. Тіто і птиці / Tito e os Pássaros, 2018 (Бразилія)

  © Tito e os Pássaros / Bits Produções

  Хлопчик Тіто живе в світі, де людям загрожує хвороба – епідемія страху. Тіто впевнений, що порятунок людей криється в загадці пісень птахів. Колись його батько побудував машину, здатну розуміти пернатих. Але тата Тіто не бачив вже дуже давно, і разом з друзями він вирушає на його пошуки.

  Тема, яку іноді нелегко зрозуміти і дорослим: часто ми самі стаємо джерелом своїх проблем, піддаємося паніці і неадекватному страху. Перш ніж приймати рішення, потрібно зрозуміти, що викликало страх, і розібратися, як його нейтралізувати.

  13. Букашки-2 / Minuscule – Les mandibules du bout du monde, 2018 (Франція, Гваделупа)

  © Minuscule – Les mandibules du bout du monde / Futurikon

  Яскраві комашки живуть серед суворих джунглів, повних небезпек.

  Дітям пропонується вивчити цей барвистий світ комах і птахів, а ще – розповісти їм про проблеми, які існують в нашому світі: вирубці лісів і порушення екології.

  14. Дитя погоди / Child of Weather, 2019 (Японія)

  © Child of Weather / CoMix Wave Films

  Ще один сюжет про перше кохання і відносини людей, які тільки збираються вступити в доросле життя.

  Режисер піднімає теми дорослішання, дружби, любові, самопожертви. У молодої пари попереду все життя, а їх почуття гумору і кмітливість дозволяють їм переживати нові враження.

  15. Дім / Home, 2015 (США)

  © Home / DreamWorks Animation SKG

  Прибульці захопили Землю і зайнялися її благоустроєм. Смілива дівчинка на ім’я Дар, яка дивом втекла від загарбників, зустрічає на своєму шляху істоту на ім’я О, відкинуте своїми інопланетними побратимами. І цій дивній парочці тепер потрібно врятувати нашу планету.

  Честь і борг, віра в успіх, коли, здавалося б, він неможливий, оптимізм і вміння сміятися у важких ситуаціях. Парочка покаже, як треба жити в повну силу.

  Поширити: