10 чудових фільмів про подорожі, які мотивують та розширюють свідомість

  Поширити:


  Ви не пошкодуєте про витрачений час. Однак після перегляду обов’язково виберися у реальний світ, адже жоден із фільмів не зможе передати всіх почуттів та відчуттів від шляху, який ти пройдеш самостійно. Тож поїхали!

  Чесно зізнаюся, зараз я не великий любитель фільмів, особливо голлівудських. Але за роки життя, у мене накопичився невеликий список із відмінних мотиваційних фільмів про подорожі, які можна переглядати багато разів, і це анітрохи не набридне. Саме вони свого часу відкрили мені очі на нові речі, розширили свідомість і надихнули на купівлю того найщасливішого квитка до моєї першої поїздки.

  1. У диких умовах (Into the Wild)


  Це один з моїх улюблених фільмів про подорожі. Історія, заснована на реальних подіях, про хлопця, який, закінчивши університет з відзнакою, вирішує віддати всі накопичені за час навчання кошти до благодійного фонду та вирушає на Аляску виживати у диких умовах. Непогано його шарахнуло, так?

  Фільм вчить тому, що будь-яка подорож має як позитивні, так і негативні сторони, але все це є невід’ємною частиною всього, що відбувається в нашому житті. А ще фільм переносить у різні місця планети та показує, наскільки багатий та гарний світ навколо нас. І, що найголовніше, фільм змушує задуматися, хто ти є насправді, та переосмислити реальну цінність матеріального світу. Можливо, ти теж впізнаєш себе в головному герої і знайдеш сили для такого подвигу.

  2. Мистецтво подорожувати (The Art Of Travel)

  Ще один класний фільм. Легка комедія, де головний герой несподівано для своїх близьких, круто змінює хід свого життя, вирушивши у подорож Центральною Америкою. Утікаючи від свого минулого і готового майбутнього, яке вже мерехтіло перед ним, він з великим ентузіазмом відкриває нові країни, зустрічає нових людей і навіть знаходить свою любов у серці непрохідних джунглів.

  3. Сім років у Тибеті (Seven Years in Tibet)

  А це просто шедевр серед усіх тревел-фільмів. Якісно та зі смаком. Особливо раджу всім шанувальникам непокірних гір і тим, кому близька історія Тибету. Дія фільму відбувається у 1939 році. Австрійський альпініст, гнаний марнославством, вирушає підкорювати Гімалайські вершини в ім’я рейху. Після того, як його спіймали і відправили до в’язниці, він втікає разом з іншим-заручником і проникає в закрите місто Лхаса, де знайомиться з Далай Ламою в критичний для країни момент.

  Так починається нове життя двох втікачів. На чужій території, серед чужих людей, ці дві людини поступово змінюють своє егоїстичне сприйняття до світу, переосмислюють свої минулі вчинки та стають на шлях просвітлення. Я думаю, тільки заради цих життєво важливих уроків варто почати подорожувати.

  4. Ганді (Gandhi)

  Насправді, мало хто чув про цей дивовижний фільм, після перегляду якого хочеться вірити тільки в найкраще, світле, добре. Це біографічне кіно, яке розповідає про життя Ганді, діяльність якого принесла Індії колосальні зміни. У день, коли він народився, його країна була окрасою Британської імперії. У день його вбивства Індія стала вільною і щасливою країною. Сталося все це завдяки титанічним працям його життя.

  Об’єктивно показана історія Махатми, чудово переданий дух Індії, чудова гра акторів та масштабні масові сцени справлять на тебе величезне враження! І не дивлячись на те, що фільм триває цілих три години, почавши перегляд, ти зрозумієш, що цього часу занадто мало для того, щоб показати історію життя та діяльності такої видатної особистості.

  5. Будинок (Home)

  Приголомшливий фільм, один із небагатьох, що я бачив останнім часом. Фільм про наш спільний будинок — про землю. Гарні аерозйомки, музика, що гармонує з сюжетом, і сумна правда життя — правда про те, як люди несвідомо руйнують планету. У цьому плані нічого нового у фільмі не сказано, але краса життя та смерті з висоти пташиного польоту все всередині перевертає настільки, що важко залишатися сплячим.

  6. Зустрічі на Краю Світу (Encounters at the End of the World)


  Документальний фільм, в якому історія починається у військовому літаку, що везе режисера та його команду на станцію Антарктичного Дослідницького Центру. Станція може підтримувати життя та роботу цілих 1200 осіб. Це не просто “черговий фільм про пінгвінів”, а скоріше вільне оповідання автора про свою надзвичайну подорож, і про ті думки, які народжувалися в голові у режисера під час цієї пригоди. Найцікавіше те, що практично скрізь головною знахідкою режисера є люди.

  Фільм знятий дуже красиво та реалістично, а розмови режисера з неординарними людьми є найцікавішою частиною цього фільму. Дуже цікаво слухати про почуття людей, які піддалися спокусі досліджувати крайні точки нашої планети.

  7. 127 годин (127 годин)


  Біографічна драма про те, як Аарон вирішив пожертвувати роботою та високою зарплатою заради задоволення своєї пристрасті до дикої природи та гір. Він поставив собі безпрецедентну мету, але одного разу, коли він катався у вузькій ущелині велосипедом, на нього скотився валун, притиснувши до стінки його праву руку на 127 годин.

  Людина, яка висить на волосині від смерті, раптом починає розуміти, що її життя є неповноцінним без близьких йому людей. Фільм змусить вас подумати над цією думкою та переоцінити те, що у вас є.

  8. Робота, що втекла (Outsourced)

  Цікава романтична комедія про кумедні взаємини людей різних культур. Сюжет фільму розповідає про несподівані зміни у житті звичайного менеджера зі США на ім’я Тодд. Нічим не примітний перебіг подій його життя перевертає повідомлення боса про те, що новим місцем його роботи має стати далекий Бомбей в Індії. Він їде в чужий і незрозумілий йому світ, де і починається його нове, насичене життя.

  Фільм про те, як різкі зміни в житті, які, на перший погляд, можуть здатися невдалими, можуть кардинально змінити хід усього життя і принести з собою нові можливості!

  9. Поїзд на Дарджилінг (The Darjeeling Limited)


  Троє братів, які мешкають в Індії, втратили зв’язок між собою після смерті батька. Вони не бачилися цілий рік і зустрілися один з одним дорогою до своєї матері, яка мешкає в монастирі. Дорогою з ними трапляється безліч кумедних ситуацій. Індія не схожа на жодну іншу країну, тому перегляд фільму буде легким і душевним. Тільки попереджаю, пригоди відчайдушних мандрівників можуть порушити в тобі сильне бажання відвідати цю країну контрастів.

  10. Че Гевара: Щоденник мотоцикліста (The Motorcycle Diaries)

  “Щоденник мотоцикліста” – розповідь про життя Че Гевари до становлення великою політичною фігурою. Цей фільм про молодого студента, який жив і не замислювався про політичну ситуацію у своїй країні. Вирушаючи в подорож зі своїм другом Альберто, він навіть не підозрював, що це так сильно змінить його життя.

  Фільм вартісний і цікавий, до того ж був знятий за щоденником Че. Подорож – це частина життя, яка не тільки приносить задоволення, а й дає можливість зробити світ кращим. Таке ставлення безумовно заслуговує на повагу і підносить добрий приклад іншим!

  Поширити: